I'm a title. Click here to edit me
I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font. Feel free to drag and drop me anywhere you like on your page. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.
This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. Tell your visitors the story of how you came up with the idea for your business and what makes you different from your competitors. Make your company stand out and show your visitors who you are.
At Wix we’re passionate about making templates that allow you to build fabulous websites and it’s all thanks to the support and feedback from users like you! Keep up to date with New Releases and what’s Coming Soon in Wixellaneous in Support. Feel free to tell us what you think and give us feedback in the Wix Forum. If you’d like to benefit from a professional designer’s touch, head to the Wix Arena and connect with one of our Wix Pro designers. Or if you need more help you can simply type your questions into the Support Forum and get instant answers. To keep up to date with everything Wix, including tips and things we think are cool, just head to the Wix Blog!
PEDOLOGICKÁ CHARAKTERISTIKA
Po celém území mikroregionu jsou nejrozšířenějším půdním typem černozemě, které se utvořily na spraších a třetihorních jílech a píscích. Jsou středně těžké, s vysokým obsahem kvalitního humusu a neutrální reakcí. Při vnějších okrajích širokých niv vystupují černice na karbonátových nivních sedimentech – převážně těžší půdy s velmi vysokým obsahem humusu a neutrální až slabě zásaditou půdní reakcí. Několik větších celků zaujímají v daném území také hnědozemě na spraších (zejména oblast mezi Hustopečemi a Klobouky). Jedná se o středně těžké půdy s příznivým obsahem humusu a kyselejší reakcí. V severovýchodním výběžku mikroregionu a v oblasti mezi Horními Bojanovicemi a Morkůvkami tvoří menší okrsky pararendziny, lehčí až středně těžší půdy se středním obsahem humusu a neutrální reakcí, vázané na tamější pískovcové podloží. V nivách vodních toků jsou potom rozšířeny fluvizemě, tj. půdy vzniklé na říčních a potočních naplaveninách. Obsah humusu v těchto půdách je střední, prohumózněny však bývají poměrně hluboko; půdní reakce je většinou slabě kyselá až neutrální. Nepatrné zastoupení zde mají pelosoly (v okolí Hustopečí), jako velmi těžké půdy, které vznikly na třetihorních jílovcích a mají středně hluboký humusový horizont. Dle půdní mapy České geologické služby se v ojedinělých případech vyskytují i luvizemě (illimerizované půdy) a regozemě.
Z hlediska půdního druhu jsou půdy v řešeném území převážně hlinitopísčité, hlinité a jílovohlinité. Půdy převážně jílovité až jíly nalezneme u Hustopečí.
Obr.: Černozem na spraši